Geri

YER TAHSİSİ & ÖN SATIŞ

Biletix Ticketmaster Türkiye olarak tek amacımız sevdiğiniz etkinliklere hızlı ve kolay bilet almanızı sağlamak. İş ortaklarımız, bu etkinlikleri düzenleyen ve “Etkinlik Organizatörleri” olarak bilinen kişi ve kurumlar. Satışa çıkaracakları bir etkinlik olduğunda bize haber verirler ve ardından kaç bilet satabileceğimizi söylerler.

Etkinlik Organizatörleri ayrıca bize bu biletleri hangi şartlarla ve ne zaman satabileceğimizi de söyler. Örneğin, bazı biletlerin genel satışa çıkmadan önce bir grup sanatsevere satılması söz konusu ise bu bir “ön satış”tır.

Bir yandan, sizin için her zaman satabileceğimiz en yüksek kapasitede bilete sahip olmaya, diğer yandan bilet satışını üstlendiğimiz etkinlik portföyünü genişletmeye çalışıyoruz. Bunun için gece gündüz demeden çalışan ekiplerimiz var.

Daha fazlası için tıklayın

“Yer Tahsisi” nedir?

Bir etkinlik organizatörü Ticketmaster gibi bir biletleme şirketi aracılığıyla bilet satmaya karar verdiğinde, kaç bilet satabileceğimize de karar verir. Bazen, etkinlik organizatörü tarafından aynı anda bilet satmaları için diğer biletleme şirketlerine de bilet verilebilir. Böyle bir durumda, bizim satışa sunduğumuz biletler Biletix Ticketmaster Türkiye olarak bize tahsis edilen yerlere aittir.

“Ön satış” ne demektir?

Resmi olarak “ön satış” herkesten önce bilet satın alma fırsatı tanımak için belirlenen bir süredir. Her gösterinin ön satışı yoktur. Hangi gösteriler için ön satış olacağına etkinlik organizatörü veya sanatçı karar verir ve bize bildirir.

“Ön satış” tan nasıl haberdar olurum?

Merak etmeyin, ön satıştan haberdar olmanız için favori sanatçınızla iyi arkadaş olmanıza gerek yok. Tek yapmanız gereken sanatçının, mekanın ve Biletix Ticketmaster Türkiye internet sitesinin resmi duyurularını, haber bültenlerini ve sosyal medya paylaşımlarını takip etmek.

Ön satışı kaçırırsam ne olur?

Genellikle, her ön satışta belirli bir süre için sınırlı sayıda bilet satışa sunulur. Bu nedenle biletlerin geri kalanı genel satışa açıldığında bilet satın almak için hala şansınız olacaktır!

whois: Andy White WordPress Theme Developer London